MusicMan StingRay Sparkle Red

MusicMan StingRay Sparkle Red

MusicMan Premier Dealer Network Sparkle Series

V roce 2013 představil MusicMan limitovanou sérii Select Sparkle. První byla řada Emerald Green a jako pokračování se představila Cardinal Red Sparkle řada. Red Sparkle obsahuje tři různé velikosti třpitek zabudovaných do červené průhledné translucent candy červené polyesterové barvy s vysokým leskem.

Styl objednání nástroje v Premier Dealer Network je velmi striktní. Objednávky jsou přijímány pouze po 30 dní a šance na opakování dané řady se blíží nule. Jistota unikátnosti nástroje je naprosto zaručena a je zřejmé, že cena nástroje spíše poroste. Jedinečnost je zajištěna i při hraní. To že potkáte někoho se stejným nástrojem je asi nepravděpodobné. Do ČR se objednávalo 5 nástrojů a každý byl jiného typu.

StingRay Cardinal Red Sparkle

Basová kytara StingRay je součástí slavného triumvirátu bas - Fender Precision Bass, Fender Jazz Bass a MusicMan Stingray. Ten vyčnívá svou univerzálností pro rockové hráče a aktivní elektronikou s bass a treble  navýšením a oříznutím. Nebo spíše anglicky boost a cut. Krk je spička s 21 jumbo pražci a 6 bodovým uchycením. Je pro špičkovou hratelnost napouštěn speciálními vosky a pistolovým gun olejem. Rychlost hry se díky této úpravě projeví a jeho samerový pocit je jedinečný. Délka menzury je 34" a je tak akorát pro hru, kdy dostáváte okamžitou zpětnou vazbu na váš styl a pro lepší výkon. Prohnutí krku a vzdálenost strun od hmatníku se dá regulovat velmi snadno pomocí rozpěrné tyče s kolečekem u paty krku. Jedinečný patent aplikovaný na StingRay basách.

Elektronika je vybavena 3 pásmovým equalizérem, který dává StingRay extrémní možnosti ve vytváření tónu. Vše je završeno MusicMan humbuckerem s Alnico magnety, jehož jednotlivá vinutí cívek jsou ovládána pomocí 3 polohového přepínače. Nejlepší charakteristikou výstupního rock nebo pop zvuku je pak výrazný bass v low-endu, velmi přesné středy s vysokými tóny, které jsou hezky zakulacené nicméne lehce křápnuté. Přidejte trochu středů a získáte mírně rezonanční zvuk dřeva, který je přesně pro jazzové standardy. Pokud nakopnete pořádně středy dávkou boostu a tóne a treble pustíte z řetězu můžete hrát super metal. StingRay je neuvěřitelná basa.

Zpracování nástroje začíná výběrem perfektního dřeva a v tomto případě u StingRaye výběrem nejlepších tvrdých jasanů, které jsou zároveň i lehké. Velmi často MusicMan používá do svách nástrojů také mahagonový tone blok nebo exotická dřeva jako je Pau Ferro , africký mahagon, palisandr a různé druhy javorů zvláště na krk nebo horní desky.

Emerald Green Sparkle 2013 a Cardinal Red Sparkle jsou jedinečnými nástroji, které tvoří exkluzivní milník v produkci prémiových modelů MusicManu.

Ceny nástrojů bez DPH se pohybují na úrovni 50.000 za StingRay.