Heritage Guitar

Heritage Guitar

VŠECHNO ZAČALO MANDOLÍNOU

Na konci 19. století dorazil Orville Gibson do Kalamazoo a začal navrhovat vlastní řadu mandolín. Postupem času se jeho společnost rozrostla a stala se známou jako jeden z předních světových výrobců hudebních nástrojů. Některé z nejlepších kytar byly postaveny na 225 Parsons Street v letech 1917 až 1984. Heritage je opravdový butikový výrobce sidlící na stejné adrese po dochodu firmy Gibson, a který vyrábí semihollow kytary, velké jazzové  kytary a elektrické kytary s pevným tělem. V těchto typech kytar jsou kytary Gibson ten nejbližší  ekvivalent, ačkoli Heritage je mnohem menší společnost, která vyrábí mnohem méně kytar.

DODRŽOVÁNÍ TRADICE

Několik bývalých zaměstnanců chtělo pokračovat v tradici ruční výroby krásných, vysoce kvalitních elektrických kytar v Kalamazoo. Během jara 1985 zakoupili prostor v ikonické továrně spolu s původním vybavením na výrobu kytar. A s tím se zrodila společnost Heritage Guitars. Obecně platí, že Heritage vyrábí kytary, které jsou podobné výrobkům Gibson, o kterých by obhájci a fanoušci společnosti řekli, že jsou vyrobeny mnohem více řučně a s mnohem větší individuální pozorností k detailům ze strany výrobce. Pozornosti věnovaná detailům je důsledkem toho, že Heritage je menší provoz než Gibson a stále udržuje mnoho tradičních postupů. Kytary Heritage jsou vyráběny bez použití CNC strojů pro opracování dřeva, na surovém řezbářském stroji postaveném původními zaměstnanci. Dědictví je jasné o tom, že jejich kytary jsou vyráběny bez nároku na ruční výrobu.

VYROBENY JAKO ŽÁDNÉ JINÉ

Dnes Heritage Guitar definuje jejich jedinečný přístup k americkému řemeslu a inovacím. Standardní kolekce je oblíbená mezi hráči, kteří hledají kytaru, která umocní jejich vášeň pro hudbu. Zážitek co se nebe dotýká začíná v našem Custom Shopu, kde naši řemeslníci vyrábějí ty nejpozoruhodnější kytary, jaké kdy byly viděny a slyšeny, podle přesných a odzkoušených specifikací a z exkluzivních materiálů. Design kytary s pevným tělem Heritage H-150 je jasně modelován podle Les Paul Standard, zatímco H-575 se podobá ES-175 a H-535 reinterpretuje ES-335. Mezi většinou modelů Heritage a jejich protějšky Gibson jsou však rozdíly. Například všechny semiakustiky Heritage mají desky z masivního dřeva, zatímco mnoho kytar Gibson tohoto typu mělo laminované desky. H-575 i H-535 jsou tenčí než jejich protějšky. 

A TO CO PŘICHÁZÍ

Jak se svět vyvíjí a vítá novou generaci hudebníků, mění se i Heritage. Pokračuje v budování pevných vztahů s náročnými zákazníky a vyrábí nejlepší světové elektrické kytary přímo z legendární 225 Parsons Street, Kalamazoo – kde to všechno začalo.

Heritage Guitars