Warm Audio - Warm Bender - kytarový efekt typu Bender Fuzz - 1ks
Kytarový stomp pedál typu fuzz, rekonstrukce dvou ikonických efektů 60. a 70. let + bonusová moderní konstrukce fuzz Warm Audio, jednoduché ovládání dvěma knoflíky, přepínač typu dvou vintage a jednoho moderního fuzz efektu, přepínač simulace skomírající baterie, prémiové součástky, ručně vybírané germaniové a křemíkové tranzistory.
Kytarový stomp pedál typu fuzz, rekonstrukce dvou ikonických efektů 60. a 70. let + bonusová moderní konstrukce fuzz Warm Audio, jednoduché ovládání dvěma knoflíky, přepínač typu dvou vintage a jednoho moderního fuzz efektu, přepínač simulace skomírající baterie, prémiové součástky, ručně vybírané germaniové a křemíkové tranzistory.
- Kytarový stompbox typu fuzz
- Ikonické fuzz efekty 60. a 70. let
- Tři typy zkreslení:
- reinkarnace dvou vintage fuzz efektů
- moderní verze Warm Audio
- Dva ovládací prvky
- Přepínač SAG - simulace vybité baterie
- Prémiové germaniové a křemíkové tranzistory
- Bytelné celokovové tělo
- Odolná povrchová úprava
Přesná rekonstrukce dvou britských ikonických Fuzz pedálů ze 60. let, dva nezávislé obvody pro každý model zvlášť + třetí bonusový moderní obvod Silicon. Oba modely Bender definovaly zvuk zejména zkreslených kytar v 60. a začátku 70. let nejen britské rockové scény. Můžeme je zaslechnout na nahrávkách Jeffa Becka, Led Zeppelin, Pink Floyd a dalších. Warm Audio vám teď přináší oba modely v jednom balení; navíc je doplnil třetím moderním zkreslením vlastní konstrukce. Jedním přepínačem tak můžete volit mezi dvěma legendárními zvuky a jedním současným.
Tři v jednom
Abyste dosáhnuli bohatého, sytého a hrubého zkreslení můžete využít autentickou barvu dvou v 60. letech nepopulárnějších britských fuzz pedálů typu Tone Bender, které vzaly britskou rockovou scénu útokem. Stejně jako oba původní dvou tranzistorové a tří tranzistorové vintage pedály i Warm Bender přináší všechny syrové nespoutané barvy, které tyto typy fuzzu nabízely. Navíc ale máte k dispozici i bonusový třetí obvod využívající křemíkové tranzistory ve tří tranzistorové topologii pro modernější pojetí fuzzu.
Triviální jednoduché ovládání
Klasické ovládání pomocí dvou potenciometrů je pro fuzz typu Tone Bender typické.
- Attack – nakrmí vstupní obvody, zvýší saturaci, prodlouží tón a dodá zvuku průraznost
- Level – nastaví výstupní úroveň
Třetí ovladač / přepínač ve stylu vintage umožní volit mezi třemi typy obvodů:
- NOS 76 - vintage model se dvěma germaniovými tranzistory
- NOS 75 - vintage model se třemi germaniovými tranzistory
- Silicon – moderní fuzz Warm Audio s křemíkovými tranzistory
Vše doplňuje kouzelný přepínač SAG umístěný na zadní straně. Simuluje charakteristický zrnitý zvuk provázející téměř vybitou baterii, který je velice citlivý na styl a dynamiku hraní. Pro svou charakteristiku byl využíván při různých kytarových technikách, nebo jako efekt „skomírajícího tónu“.
NOS 76
Dvou tranzistorový fuzz založený na OC76 se může pochlubit jasnými, ostrými a řezavými tóny, které nelze ignorovat. Stejně jako původní stříbrný a černý styl fuzzu Tone Bender i nastavení NOS 76 na Warm Benderu přináší agresivní fuzz se syrovou drsností a ostrým atakem. Vyhrávky a sóla se v kapele prostě neztratí.
NOS 75
Tří tranzistorové zapojení se může pochlubit plnými basy s hladkými, vlnitými a tlustými fuzz tóny. Stejně jako původní tří tranzistorová verze nabízí sytý, kulatý, "temnější" zvuk vhodný pro doprovody, základní riffy a dlouhé akordické plochy.
Silicon
Křemíkové nastavení Warm Benderu využívá tří tranzistorovou topologii podobnou nastavení NOS 75, ale nahrazuje germaniové tranzistory moderními křemíkovými. Toto nastavení je jakýmsi přechodem mezi zvukem tradičního fuzz Tone Benderu a modernější barvou typu distortion. Přináší hladší sustain, přirozenou kompresi a přebuzení, který se dobře pojí s ostatními nástroji na pódiu i v nahrávce.
SAG – vybila se mi snad baterie???
Přepínač SAG na Warm Benderu obnovuje zvláštní a jedinečný zvuk původních fuzz pedálů typu Tone Bender, když se vybijí baterie nebo dojde k výpadku napájení. Tyto tóny jsou mimořádně citlivé na dynamiku hry nebo dotek strun. Výsledný zážitek z hraní je podobný „tweedovým“ středně zkresleným zesilovačům na hranici své životnosti.
Kdo používal Fuzz Bender v šedesátkách?
- Jimmy Page (Led Zeppelin)
- Jeff Beck (The Yardbirds)
- Pete Townshend (The Who)
- Mick Ronson (David Bowie, Bob Dylan, Lou Reed)
- Dave Davies (The Kinks)
- Marc Bolan (T. Rex)
Použití FX | Elektrická kytara |
---|---|
Typ FX | Fuzz |