Boveda B72-60-4P dvoucestný zvlhčovač pro nástrojové kufry zvlhčovací sada 4ks po 60g pro stálou 72% vlhkost

478 Kč

Skladem V úterý 25. 06. 2024 u Vás doma
Osobní odběr Praha, zítra po 15:00
Podobné produkty z kategorie
Informace o produktu

Balení 4ks sáčků po 60g zvlhčovače se solným gelem schopným vytvořit ideální prostředí v kufru nebo obalu dřevěného nástroje nasycený na 72% vlhkost. Po aplikaci prodlužuje životnost běžných zvlhčovačů.

Zvlhčovací proces pod plnou kontrolou i v nástrojových kufrech

Pokud právě začínáte používat Bovedu lze očekávat poměrně rychlé vyčerpání schopnosti udržení vlhkosti běžného baličku. Důvod je prostý, většinakufrů na kytaru má dvakrát tolik dřeva než vaše kytara. A všechno toto dřevo je třeba zvlhčit!

K posunu typického pouzdra akustické kytary z relativní vlhkosti 35% na 50% relativní vlhkosti je zapotřebí více než 100 gramů vody. Pokud umístíte dokonale zvlhčenou kytaru do suchého pouzdra, pak pouzdro z ní vytáhne vlhkost.

Pokud jste dosud nepoužívali regulaci vlhkosti uvnitř kufru, doporučujeme kytarové pouzdro nejprve tak trochu nasytit. Je to stejný nápad a postup jako při dosycení jakéhokoli dřevěného humidoru. Jednoduše vložte 4 balíčky Boveda 72% RH(relative humidity) do kufru a pak procesu dejte asi 7-10 dní. Vlhkost z Bovedy se absorbuje do dřeva vašeho kufru a vaše běžné 49% RH balíčky Boveda vydrží výrazně déle.

Pak prodlužte životnost svých cenných kytar a zvlaště citlivých akustických nástrojů pomocí sady pro obousměrnou regulaci vlhkosti. 

Unikátní produkt společnosti Boveda používá speciálně vytvořený roztok čisté vody a přírodního solí zapouzdřený v membráně propustné pro vodní páry tak, aby udržoval konstantní úroveň relativní vlhkosti mezi 40% - 50% pokud je umístěn vedle vašeho nástroje, čímž předchází ničivým výkyvům vlhkosti.

Regulace vlhkosti Boveda

Vlastnosti:

  • 4ks 72% sáčků Boveda nasytí obal nástroje na ideální vlhkost tak aby běžné sáčky měly ideální životnost
  • Zabraňuje deformaci, zmenšení a popraskání a aby se zachoval vzhled a tón vašeho nástroje
  • Je ideální pro akustickou kytaru, violoncello, kontrabas, fagot, basklarinet a další
  • Jakmile balení ztuhne, jednoduše jej vyměňte.
Související videa: