Wampler Leviathan Fuzz

6 117 Kč

Skladem na prodejně Zboží nutno ověřit u dodávatele
Podobné produkty z kategorie
Informace o produktu

Brian Wampler nikdy nebyl typický „fuzzista“. K popisu množství zkreslení nepoužívá slova jako „chlupatý“ a pokud některý z jeho pedálů zní byť jen vzdáleně „rozplizle“, nejspíše by si ho vzal na záruční opravu.

I přesto je ale v každém kytaristovi, obzvláště v těch, kteří navrhují pedály, určitá míra respektu vůči nejranějším efektům v rukou skvělých kytaristů, kteří formovali rock‘n’roll.

Ve světě pedálů je fuzz starobylý, primitivní zvuk, zvuk, který začal u kapel, které protrhávaly nebo propichovaly reproduktory (aktivita, kterou v žádném případě nedoporučujeme!). Postupem času se objevily tranzistory a někteří lidé zjistili, že když je necháte běžet úplně naplno, přestanou znít čistě a začnou znít chlupatě a masivně!  Zvuk se zformoval do elektronické vychytávky v pedálovém formátu.

Zlatá léta fuzz pedálů uzřela širokou nabídku různých druh, ta se pak zúžila po příchodu overdrivů a zkreslovacích pedálů, které nabízely propracovanější zvuky a snazší kontrolu nad barvou zvuku. Klasické fuzzy se nyní vrací v různých podobách, většina z nich jako klony starých za účelem poskytnutí oblíbených zvuků z 60. a 70. let, jiné třeba různé šílené fuzzy, které oscilují a přetváří Váš kytarový zvuk ve zvuk raného syntezátoru.

Je ve světě fuzzů prostor pro něco nového? Něco, co spojuje původní koncepty a milovníky modernějšího zkreslení?

Takové výzvě se Brian Wampler musel postavit, jeho idea, stojící za Leviathan Fuzz byla vzít efektivní ovládací prvky overdrivů a zkreslení Wampler Pedals a aplikovat na otázku fuzzu novou filosofii obvodu. Výsledek: unikátní Wampler Pedals fuzz, hromová bestie navržená, aby i z nejzatvrzelejšího fandy běžného zkreslení udělala milovníka fuzzu a aby dala milovníkům fuzzu, zvyklým na staré obvody filtrování tónu s jediným pěkně znějícím nastavením, možnost detailního nastavení zvuku pedálu.

Od hlubokého hukotu po primitivní řev, Leviathan kombinuje cíl soustředěného, ostrého zvuku a zároveň dosáhnout masivního a perfektně kontrolovatelného fuzzu a zkreslení. Pokud jde o Váš první fuzz, ovládací prvky Vám pomohou prozkoumávat nové vody… ale dejte pozor, „zde jsou draci“…

Pokud chcete ze svého nového efektu dostat co nejvíce, je samozřejmě důležité seznámit se s ovládacími prvky. Leviathan dostal do vínku ovládání Gainu, Volume, výšek a basů a také přepínač Rumble/Roar, který mění vnitřní strukturu zkreslení mezi silikonovými a germaniovými diodami (významný vliv na zvuk – vysvětlím vzápětí!). Flexibilita je, jako obvykle, klíčová a ovládací prvky Leviathanu jsou záměrně velmi interaktivní, experimentovat se tedy vyplatí. Stejně jako u všech efektů Wampler Pedals, Leviathan obsahuje kvalitní true-bypass spínání, které jej při vypnutí kompletně odebere ze signálové cesty. Experimentujte a užívejte…

Použití FX Elektrická kytara
Typ FX Fuzz
Související videa:
Související produkty