Wampler Faux Spring Reverb

6 685 Kč

Na dotaz Zboží nutno ověřit u dodávatele
Podobné produkty z kategorie
Informace o produktu

Faux Spring Reverb přináší zvuk z časů, kdy se do aparátů teprve začaly přidávat funkce, které kytaristé vyžadovali. Časů, kdy Fender® roku 1963 začal prodávat samostatný pružinový reverb a měl i chytrý nápad to kouzlo schovat do aparátu a zkusit, jak to bude fungovat!

My už samozřejmě víme, že to funguje opravdu, opravdu dobře, ale tyto staré a klasické konstrukce mají svůj zvuk, který je těžké z mnohých současných aparátů dostat, obzvláště, pokud je Váš aparát jeden z moderních „retro“ aparátů s dokonalou signálovou cestou a cíleně bez jakýchkoliv vychytávek, které do svých výrobků za celou tu dobu přidaly větší firmy. Co se za tu dobu stalo? Kolem se mihla spousta variant digitální simulace reverbu (některé se udržely kvůli své oblibě pro studiové použití, čímž určily vysoké ceny), napodobující zvuk aparátu umístěného v chodbě, koncertní síni, kumbále, plate reverb, plate reverb pozpátku, nebo kombinace zmíněných – a proč třeba nepřidat i aparát ve dřezu?

Proč Vám nenabídnout tolik možností, že nemáte čas věnovat pozornost tomu, jak jednotlivé možnosti zní? Množství je přece to jediné, co potřebujete, že? My si to nemyslíme.

Studiové reverby jsou sice flexibilní, ovšem po většinu času Vám neposkytnou TEN zvuk.

Mnoho kytaristů podvědomě vyhledává citlivý, dynamický a krásně komplexní charakter pružinového reverbu. Spousta jich ovšem nemá k tomuto klasickému zvuku přístup, buď proto, že jejich aparát reverb neobsahuje, nebo obsahuje jen nepovedenou imitaci dřívějších obvodů.

Přichází Faux Spring Reverb, pedál vytvořený s jediným cílem: přinést zvuk klasické pružinové jednotky, tak věrohodný, jak to jen jde bez obřího pružinového tanku krmeného elektronkami (a bez všech ruchů, které se s ním vezou). Může to znít jako skromný cíl, ale do průzračnosti čistého signálu a věrohodnosti procesovaného signálu byla vložena spousta úsilí kvůli získání jednoduchého, snadno nastavitelného a skvěle znějícího výsledku. Pokud chcete ze svého nového efektu dostat co nejvíce, je samozřejmě důležité seznámit se s ovládacími prvky. Faux Spring Reverb nabízí přehledné možnosti nastavení skrze tři jednoduché ovládací prvky, které společně nastavují přesně takový zvuk ozvěny, jaký si přejete: Level, Tone a Depth. Faux Spring Reverb vede čistý signál kompletně analogovou cestou, zajišťující, že Váš originální zvuk zůstane úplně zachován. Stejně jako u všech efektů Wampler Pedals, Faux Spring Reverb obsahuje kvalitní true-bypass spínání, které jej při vypnutí kompletně odebere ze signálové cesty. Experimentujte a užívejte!

Použití FX Elektrická kytara
Typ FX Reverb
Související videa:
Související produkty