Ibanez Jemini Distortion/Overdive

2 490 Kč

Na dotaz Zboží nutno ověřit u dodávatele
Podobné produkty z kategorie
Informace o produktu

Signovaný overdrive / distortion legendárního kytaristy Steve Vaie!

 

Jemini má dva velmi podobné kanály. První jako overdrive a druhý jako distortion. Steve Vai chtěl nahradit své dva  oblíbené pedály TS9 Tube Screamer a Boss DS-1 distortion nečím co mu bude ještě více vyhovovat.

 

 

 

 

 

 

Steve Vai Jeminy -2 kanálový pedál

 

Každý kanál jak Overdive tak i distortion má stejné ovládání v podobě nezávislého DRIVE, TONE a LEVEL.

 

Významným přídavkem je přepínač bright/save. Není to na uložení zvuku nebo tak. Je to na ovládání intenzity světla!

 

Rychle poznáte zřetelný rozdíl mezi kanály. První je jasný low-gain overdrive podobný TS9, ale není zase až tak výrazný a agresivní. Druhý kanál vás více potěší až by Vám mohly vstávat vlasy na hlavě. V nízkých frekvencích je měkčí a více houbovitý. Pokud ho osolíte naplno ukáže Vám velmi rychle svou brutální stranu.

 
O značce Ibanez:

Tato firma vlastněná společností Hoshino Gakki byla založená v roce 1957 v japonské Nagoye a jde o jednoho z prvních výrobců kytar z Japonska, kteří se prosadili i v Evropě a Americe. Ibanez se výrazně podepsal na současné podobě trhu s kytarami elektrickými i akustickými, stejně jako s baskytarami nebo kytarovými efekty.

Hoshino Gakki bylo založeno roku 1908 jako hudební divize společnosti Hoshino Shoten. Jméno Ibanez se poprvé v Japonsku objevilo v roce 1927, kdy Hoshino začalo importovat akustické kytary ze španělské dílny Salvatora Ibaneze. Ta byla ale zničena během španělské občanské války, a tak se v Japonsku rozhodli vyrábět vlastní nástroje, a to nejen akustické, ale i elektrické kytary či baskytary, pod jménem Ibanez Salvator. V roce 1957 se jméno zkrátilo jen na Ibanez a i právně byla založena tato samostatná společnost.

Tímto začala moderní éra výroby Ibanez, v katalogu se kromě kopií některých evropských kytar jako Hagström nebo EKO objevily i velmi divoké designy. V 70. létech Ibanez začal kopírovat kytary Fender, Gibson či Rickenbacker, což vyústilo v soudní spory a následný zákaz výroby těchto kopií, které se dnes označují jako „lawsuit copies“. Zároveň to ale vedlo i k tomu, že z Ibanez se stalo to, čím jsou tyto kytary dnes – konečně se začaly vyrábět vlastní a zcela originální modely.

Skutečný boom těchto nástrojů přišel v 80. a 90. letech, kdy se celosvětově prosadily a získaly si jako tovární hráče mnohé významné kytaristy. Na Ibanez hrají nebo hráli např. Steve Vai, Joe Satriani, John Petrucci, Paul Gilbert, Mick Thompson, Munky, Fieldy, Noodles, Herman Li, Marty Friedman, Paul Stanley, Stanley Jordan, Daron Malakian, Omar Rodriguez, Pat Metheny, John Scofield a mnozí další.

V této době se Ibanez dostal celosvětově do podvědomí mnoha hudebníků ze všech oblastní hudby a získal si velmi široký okruh přívrženců, kteří hledají vysokou kvalitu, skvělý poměr ceny a výkonu, originalitu a inovaci, to vše ale stále odkazující na tradici těchto japonských kytar.

Použití FX Elektrická kytara
Typ FX Distortion
Související videa:
Související produkty