Carl Martin Quattro - kytarový multiefekt

13 100 Kč

Na dotaz Zboží nutno ověřit u dodávatele
Podobné produkty z kategorie
Informace o produktu

Kytarový stereo multiefekt s Compressorem, Overdrive, Echem a Chorusem .

Carl Martin Quattro - kytarový multiefekt 

Kytarový stereo multiefekt s Compressorem, Overdrive, Echem a Chorusem

QUATTRO
Quattro je již na první pohled jasným příslušníkem rodiny profesionálních pedálů Carl Martin. A nejen na pohled, když ho zapojíte, hned i podle sluchu rozpoznáte, jak moc kvalitní projev všechny pedály této dánské firmy mají. O kvalitách multiefektu Quattro jistě svědčí i výsledky, kterých dosáhl v hodnoceních prestižního britského magazínu GuitarBuyer, který mu ve všech kategoriích (kvalita konstrukce, možnosti, zvuk, poměr cena/výkon, celkové hodnocení) udělil 5 hvězdiček.

Konstrukce je na první zcela klasická - pevné vysoce odolné celokovové šasi, šest masivních spínačů, nahoře 11 potenciometrů s takzvanými „chicken-head knoby“. Tento stompbox je stejně jako všechny produkty Carl Martin postaven tak, aby vydržel skutečně cokoli a muzikanta mohl provázet po celý jeho život. O napájení se stará 12-voltový zabudovaný zdroj. Sepnutí tohoto pedálu je signalizováno LED diodami, které jsou svým jasem opravdu nepřehlédnutelné.

Quattro je jediný multiefekt v nabídce této dánské společnosti a tak si na něm dali konstruktéři Carl Martin záležet. Obsahuje 4 vysoce kvalitní efekty – compressor, 2x overdrive, chorus a echo. Mezi overdrive a chorusem se nachází i sériová efektová smyčka, která umožňuje připojení dalších efektů. Quattro sice není True-Bypass, ale jeho vysoce kvalitní elektronika zajištuje prakticky nulové nežádoucí ovlivnění signálu, jeho spínače jsou úplně tiché. Efekt má stereo výstup – separátně pravý a levý kanál s klasickými výstupy 6,3 jack.

První v řetězci efektů je kompresor, který obsahuje stejnou elektroniku jako Carl Martin Compressor/Limiter. Zde se ovládá úroveň komprese a hlasitosti, to pomocí potenciometrů Compress a Level. Zapnutí kompresoru probíhá pomocí stejnojmenného spínače.

Další sekce je věnována zkreslení. Zapíná se spínačem Overdrives a jsou zde zabudovány 2 zkreslovací efektové jednotky. Mezi nimi se volí spínačem Drive Select, první z nich je spíše na úrovni crunch, druhý je hi-gainový, každý má separátní ovladač úrovně zkreslení. Ekvalizaci tónu lze zde měnit pomocí potenciometru Tone, který ořezává výšky, ovladač Level znovu mění hlasitost.

Po Overdrive následuje výstup a vstup efektové smyčky, za nimi je segment pro efekt typu Chorus. Ten napodobuje zvuk typický pro 70. léta a legendární Leslieho reprobox. Potenciometr Depth určuje úroveň efektu, Speed rychlost modulace. Sepnutí je jasné – pomocí spínače Chorus.

Posledním efektem v řadě je Echo, jež se spustí stejně pojmenovaným spínačem a posledním spínačem, Tempo, můžete „natapovat“, čili nohou přesně nastavit rychlost echa. Na něj se musí šlápnout minimálně dvakrát, avšak pro přesnější nastavení se doporučuje více stisknutí. Ovládací prvky jsou zde 3 – Echo ovlivňuje hlasitost efektu, Repeat počet zpožděných dozvuků a Tone pro ekvalizaci zpožděného signálu. Maximální zpoždění je 1 000 ms.

Carl Martin Quattro je luxusní balení 4 profesionálních efektů se snadným ovládáním a širokými možnostmi. Jistě potěší každého hudebníka a své uplatnění si najde snad v každém hudebním stylu.

Parametry

  • Typ: Multiefekt
  • Ovládání: 6x Footswitch, Echo, Repeat, 2x Tone, Speed, 2x Level, 2x Drive, Compress
  • Vstupy: 1x Mono, 1x Return
  • Výstupy: 2x Mono (L/Mono, R), 1x Send
  • Počet efektů: 4
  • Počet presetů: 4
  • MIDI: Ne
  • USB: Ne
  • Napájení: Integrovaný 12V zdroj
  • Adaptér součástí: Ano

 

Související videa: