Bogner UBERSCHALL - kytarový distortion pedál s funkci Boost

6 890 Kč

Skladem na prodejně Zboží nutno ověřit u dodávatele
Podobné produkty z kategorie
Informace o produktu

Zesilovač Uberschall uvedl Bogner na trh v roce 2001. Po více než deseti letech se tento zesilovač pořád ručně staví v kalifornském Los Angeles.

Pedál Uberschall zvukově vychází právě z tohoto zesilovače s brutálním hi-gainem a proto je i právem titulován jako „Armagedon v krabici“.

  • Distortion
  • Zvuk „hi-gain“ kanálu legendárního zesilovače Uberschall
  • True Bypass
  • Boost funkce s nezávislým nastavením hlasitosti
  • Remote výstup - možnost ovládat funkci Boost pomocí externího přepínače (ideální při umístnění krabičky mimo pedalboard)
  • Ovládače: hlasitost, výšky, středy, basy, gain
  • Konektivita: In, Out, Remote
  • Napájení 9V baterkou nebo 9V DC adaptérem
  • Indikace slabé baterky
  • Ručně vyráběno v Kalifornii

 

 

Zesilovač Uberschall uvedl Bogner na trh v roce 2001. Po více než deseti letech se tento zesilovač pořád ručně staví v kalifornském Los Angeles.

Pedál Uberschall zvukově vychází právě z tohoto zesilovače s brutálním hi-gainem a proto je i právem titulován jako „Armagedon v krabici“. Samozřejmě pedál umí znamenitě hrát i při nižších a středních nastaveních gainu, jeho pravá tvář se však naplno ukáže při vyšším nastavení.  Proto pozor! Výrobce varuje: pedál může být hi-gainovo divoký, zuřivý, až agresívní.

 

Již od roku 1989 staví Reinhold Bogner přesvědčivé, respektované a vyhledávané lampové zesilovače, které zdobí hru elitních světových kytaristů ve studiu i na podiu. Na základě jeho legendárních zesilovačů  Ecstasy a Uberschall vznikly nové, ručně vyráběné pedály Ecstasy Blue, Ecstasy Red a Uberschall, které představují vyvrcholení Reinholdovy tvůrčí vize a zvukové dovednosti. Ve všech krabičkách naleznete zvukový charakter Bogner zesilovačů, ale taky novou galaxii inspirativních zvuků. Bogner pro Váš pedalboard je konečně tady a Váš tón už nikdy nebude stejný!

 

Reinhold navrhl své pedály s diskrétními gain stupni třídy A bez jakýchkoliv operačních zesilovačů či diodových omezovačů pro co nejvěrnější napodobení obvodů svých zesilovačů. Tento revoluční postup poskytuje takovou jasnost, citlivost a separovanost tónu, která nebyla nikdy předtím dosažená u krabiček typu overdrive/distortion.

Pedály jsou napájeny standardní 9V baterii nebo 9V DC adaptérem. Reinholdův pokročilý obvod interně zvyšuje napětí na podstatně vyšší úroveň, což má za následek větší dynamický rozsah, který je podobný tomu z klasických lampových zesilovačů Bogner.

Pedály Bogner jsou vyráběny ručně v Kalifornii z prémiových komponentů jako německé WIMA, či japonské Nichicon kondenzátory, přepínače Carling, oboustranně pozlacené obvody a relátka a další…

Použití FX Elektrická kytara
Typ FX Booster, Distortion
Související videa:
Související produkty