Washburn HB 30 - Třešňová barva

6 800 Kč

Na dotaz Zboží nutno ověřit u dodávatele
Podobné produkty z kategorie
Informace o produktu

WASHBURN HB30 CH
Modelová řada HB, jejíž jméno vzniklo zkrácením slov Hollow Body, nabízí elektrické kytary lubové nebo pololubové konstrukce, které povětšinou vychází z léty ověřených konceptů. Stejně jako u ostatních kytar Washburn, i HB nabízí vzhledem ke své ceně nadstandardně dobrý zvuk a zpracování.

WASHBURN HB30 CH
Modelová řada HB, jejíž jméno vzniklo zkrácením slov Hollow Body, nabízí elektrické kytary lubové nebo pololubové konstrukce, které povětšinou vychází z léty ověřených konceptů. Stejně jako u ostatních kytar Washburn, i HB nabízí vzhledem ke své ceně nadstandardně dobrý zvuk a zpracování.

Tělo a krk
Tělo kytary bylo celé zkonstruováno z javoru, jeho horní deska je klenutá a nachází se v ní klasické f-otvory, design odpovídá standardnímu double-cutu. Finiš nástroje je v provedení Cherry. Lepený krk je vyrobený také z javoru, na menzuře vyměřené na 628 mm je na palisandrovém hmatníku s rádiusem 320 mm osazeno 22 pražců, nultý pražec má šířku 43 mm. Tělo zdobí lemovka a pickguard.

Snímače a elektronika
Nástroj je osazen dvěma snímači Washburn v konfiguraci Humbucker – Humbucker, a to modely 621 a 623, mezi nimiž se dá přepínat 3-polohovým switchem, zapojení jde krkový HB / oba HB / kobylkový HB. Zvuk lze měnit pomocí potenciometrů hlasitosti a tónové clony, které jsou separátně pro každý snímač.

Hardware
Struny jsou ukotveny v stopbaru a prochází přes kobylku typu Tune-o-Matic. O stabilitu ladění se starají spolehlivé mechaniky Gotoh 18:1. Hardware je v chromovaném provedení.

Washburn HB30CH je nástroj, jenž potěší každého kytaristu, který hledá kvalitní kytaru za rozumné peníze. Za investované peníze dostanete vskutku maximum.


• Tělo: javor
• Krk: javor
• Hmatník: palisandr
• Snímače: Washburn 621, 623
• Přepínač: 3-polohový
• Ovládání: 2x volume, 2x tone
• Menzura: 628,65 mm
• Počet pražců: 22
• Šířka nultého pražce: 43 mm
• Mechanika: Grover
• Hardware: chrom

O značce Washburn:

Washburn Guitars je americký výrobce akustických i elektrických kytar a baskytar a další hudební výbavy, který v současnosti spadá pod U.S. Music Corporation (podobně jako Parker, Randall, Eden a další). Historie této firmy se datuje od roku 1883, kdy byla založena v Chicagu. V současnosti většina nástrojů stále vzniká ručně v USA, výroba nižších sérií byla přesunuta do Indonésie a Číny.

Dynamický rozvoj této společnosti se dá datovat do 20. let. 20. století, kdy se v okolí Chicaga začíná rozvíjet hudební hnutí Delta Blues, jehož centrum byla proslulá Maxwell Street. Jen pár bloků odtud se tehdy vyráběly nástroje Washburn.

Washburn se od té doby stal pojmem a jeho výrobky se dostaly do rukou mnoha světoznámých muzikantů. Od bluesmanů přes hráče rock’n’rollové až po současné kytarové virtuosy. Tyto kytary jste mohly vidět na podiích, kde vystupovali či vystupují Paul Stanley, Dimebag Darell, Steve Stevens, Dan Donegan, George Lynch, Nuno Bettencourt, Nick Catanese, Scott Ian, James Malone, Stu Hamm, Bootsy Collins a další více či méně známí muzikanti.

Filosofie nástrojů Washburn by se dala shrnout do pojmů jako tradice, inovace, moderní technologie, design a bohatý zvuk. Tento výrobce, který se vždy odkazuje ke své tradici, je totiž zároveň jedním z nejpokrokovějších na trhu. Málokteré jiné kytary disponují například ladícím systémem Buzz Feiten, modifikací šroubovaného krku Stephen’s Extended Cutaway či Voice Contour Control zvukovým systémem. Přijďte si je vyzkoušet, a nebudete zklamáni!

 

Výrobce Washburn
Počet pražců 22
Související produkty